התרחיש הכי מפחיד בזמן אמת זה איך לכבות את השריפה אם היא תתרחש במפתיע, תוך כדי שינה חלילה או מצבים שאתם לא מוכנים להם? מעבר לכך שצריך לשים מטף לכיבוי אש במקום אטרקטיבי, חשוב לבחור אותו על פי כמה וכמה כללים כך שיהיה נגיש להצלת חיים וישמש כעזרה ראשונה מצילת חיים.

אז מה עושים ואיך בוחרים מטף לכיבוי אש? זו בהחלט שאלה שכדאי ואפשר לענות  עליה באמצעות הטיפים שנביא כאן לפניכם.

איך בוחרים מטפי אש?

כדי לבחור נכון את מטפי האש הבאים שלכם, חשוב לקחת כמה וכמה דברים בחשבון שהם מעבר לתקציב. כאמור, הדבר הראשון של בחירת מטף לכיבוי אש יהיה נושא הגודל והמשקל של התוצר הסופי. מה אתם מעדיפים? האם יש לכם בית גדול או קטן? יש מטפים שמתאימים לבית גדול ויש קטן.

בגדול המטף העדיף הוא בגודל של שני קילו או שלושה קילוגרם כך שיהיה קל לתפעל אותו בזמן אמת וללא סיכונים של אף אחד או עיכוב בבערה מסכנת החיים בסביבת הבית או המשרד.

יש גם דברים כמו למשל חומרי הגלם, יש מטפים הפועלים על בסיס חומרים מעכבים בערה ויש מטף לכיבוי אש מבוסס על אבקה. מה אתם בוחרים? בגדול השימוש באמצעות אבקה קל יותר ונוח יותר לשימוש.

נוסף חשוב לדבר גם על העניין של אחסון במקום בטוח, לשים את המטרף בארון בטיחות ללא פשרות או אפילו במתקן נוח לתלייה הרחק מידי הילדים אבל קרוב לידיים שלכם.

איך אפשר לתחזק מטף לכיבוי אש?

אחד הדברים הלא פחות חשובים זה לרכוש מטף מטעמו של ספק מקצועי, אך ורק מישהו שיכול לתת מענה למשהו מקצועי ובהחלט ישמש אתכם חלילה בזמן אמת אם יידרש הדבר. לשם כך חשוב להיוועץ בפרט אם אין לכם ניסיון בתחום.

דבר נוסף הוא לחפש מארז איכותי שהוא לא פחות חשוב מהמטף עצמו, יש לבדוק אם הקצף בתוקף ועד כמה זמן? יש לבדוק לחץ באמצעות אנשי מקצוע ואם יש פגמים גם אותם חשוב לגלות לפני הרכישה.

By admin